כספות לא יכולות למנוע את כל הסיכונים והנזקים. יש לוודא שכבת אבטחה נוספת וכדאי לשלב מצלמות במעגל סגור, פתרונות נעילה מתקדמים ואימוץ הרגלים נכונים לשמירה על הבטיחות

בעלי בתים פרטיים בוחרים לעיתים קרובות לשים כסף וחפצים יקרי ערך בתוך כספות ייעודיות. אלו משמשות גם לטובת אחסון של מסמכים רגישים, פריטים סנטימנטליים ועוד. יחד עם זאת, הטעות הנפוצה היא להתייחס אליהן בתור פתרון אבטחה אולטימטיבי. הניסיון מגלה שלא תמיד הכסף המזומן בטוח בתוך מיכל קיבול ייעודי והוא דורש שימוש בשכבות הגנה נוספות.

הנה לדוגמא כמה דרכים בהן ניתן לשפר את האבטחה סביב כסף מזומן בבית ובעסק:

א. מצלמות במעגל סגור - הפתרון הטוב ביותר לאבטחה של כסף מזומן או פריטים רגישים כולל התקנת מצלמות במעגל סגור. ניתן לשלוט במצלמות מרחוק, לחבר אותן לטלפון הנייד ולתעד את המתרחש מסביב לשעון. הדרך הנכונה להשתמש במצלמות היא לשלב אותן בחלל הפנים והחוץ. אפשר לדוגמא להציב מצלמות בחצר, בכניסה ובחנייה, אך להוסיף עוד כמה אמצעי תיעוד בתוך החדרים. כך מייצרים הרתעה ובמידת הצורך גם מעבירים את חומרי התיעוד למשטרה לאחר גניבה או פריצה.

ב. פתרונות נעילה - כדאי להחליף מנעולים בבית אחת למספר שנים. יש לעשות זאת מיד אחרי שנכנסים לדירה שכורה או לבית חדש, ורצוי לברר באותה הזדמנות על פתרונות נעילה מתקדמים. היום יש למשל מנעולים דיגיטליים שנפתחים ונסגרים באמצעות זיהוי ביומטרים, מנעולי קודן ומנעולים חזקים במיוחד. לכל מנעול יש יתרונות וחסרונות אחרים שמשפרים את מעגל האבטחה ומסייעים לבעלי בתים פרטיים לישון בשקט בלילה.

ג. הרגלים נכונים לשמירה על הבטיחות - הטעות הנפוצה היא להסתפק בהתקנת כספות ולאחר מכן לשכוח משמירה הדוקה יותר על הכסף שנמצא בתוכן. במילים אחרות, כדאי להקפיד על הרגלים נכונים לשמירה על הבטיחות. יש לנעול את הבית גם ביציאות קצרות, לסגור היטב חלונות ולהגביל את הכניסה לחדרים שבתוכם נמצאים מסמכים חשובים, כסף מזומן וכדומה. הרגלים נכונים מונעים עוגמת נפש וחוסכים הוצאות מיותרות.

איך מוסיפים עוד אבטחה לבית?

מי שמתלבט בין פתרונות אבטחה מתקדמים לבית יכול להתייעץ עם חברות העוסקות בתחום. חשוב לוודא מראש שהחברות מתמחות בהתאמת פתרונות אבטחה לסקטור הפרטי, אך ניתן בכל מקרה לקבל המלצות מלקוחות קודמים. הוספה מוצלחת של פתרונות אבטחה לבית תאפשר התאמת מנעולים לכספות ותספק מיגון מלא עם אזעקה, מערכות מיגון ועוד.

עוד דרך להוסיף אבטחה לבית היא לחבר מערכות בית חכם. אלו מערכות שנשלטות מרחוק והן משתלבות עם מיגון ואבטחה. העלות הראשונית של ההתקנה נמוכה מכפי שנהוג לחשוב והיא משתלמת בטווח הארוך. מלבד התאמה לכספות, מערכת בית חכם מעלה את ערך הנכס ומעניקה שקט נפשי לבני המשפחה.

תגיות: