מנעולן הינו בעל מקצוע אשר עבר הכשרה ספיציפית והוסמך לעבוד בתחום המנעולנות. מנעולן שעובד יכול לספק שירות גם ליישובים הסמוכים כמו יהוד, קריית אונו, נווה מונוסון, סביון ועוד. בין הפעולות או התקלות אשר עומדות מאחורי התפקיד של מנעולן ניתן למנות החלפת מנעול, תיקון או החלפה של מנגנון נעילה או צילינדר, החלפת דלת, הוצאת מפתח שלא יוצא מהמנעול ועוד.

 

מדוע מנעולן נחשב למקצוע עם רמת רגישות גבוהה?

כאשר אנו בוחרים מנעולן, רמת האחריות שלו גדולה משום שמדובר ברוב המקרים באזור הכי רגיש בבית שלנו -דלת הכניסה. גם פריצת כספת או כניסה לבית בשביל לחלץ אדם שנתקע בחדר כלשהו נחשבות לפעולות רגישות. זו הסיבה שכאשר אתם בוחרים במנעולן עליכם לנקוט באחת משתי הדרכים הבאות:

1.         לבחור מנעולן על פי המלצות מאדם שקרוב אליכם ואתם סומכים עליו במאה אחוז.

2.         לברר האם המנעולן בו אתם בוחרים אכן מקצועי, מוסמך לעבוד בתור מנעולן ונחשב לבעל מקצוע אמין וישר.

ניתן לברר לגבי מנעולן דרך רשת האינטרנט באתרים אמינים של בעלי מקצוע ולאסוף המלצות או לחלופין לשאול את המנעולן שאלות שיעידו על רמת האמינות והמקצועיות שלו.

 

 

 

מה ההבדלים בין פורץ מנעולים למנעולן?

רבים מהאנשים נוטים לעשות מיקס בין שני סוגי המשרות הללו ולא בכדי, ניתן לומר שיש דמיון שכן שני בעלי המקצוע הללו אכן עוסקים באותו תחום.

 

יחד עם זאת, באופן די גורף אפשר לומר כי כל מנעולן הוא גם פורץ מנעולים אבל לא כל פורץ מנעולים הוא גם מנעולן. אז מה דומה ומה שונה? שניהם מחויבים לעבור הכשרה מקצועית שמקנה להם תעודת מקצוע. הלימודים של מנעולן לוקחים זמן רב יותר מלימודים של פורץ מנעולים. בשני המקרים ילמדו בעלי המקצוע להכיר את סוגי המנעולים השונים, הדלתות, הכספות והמפתחות.

 

שני בעלי המקצוע לומדים כיצד לפרוץ מנעולים מבלי לגרום לנזק אך בשונה מפורץ מנעולים, מנעולן לומד גם איך להרכיב את כל סוגי המנעולים והדלתות.

 

בנוסף, למנעולן יש גם הסמכה לבצע שכפולים ושחזורים של מפתחות או שלטים, להתאים מפתחות לסוויץ’ ברכב, לשפץ מנעולים ועוד כל מיני פעולות שפורץ רכבים בלבד לא יכול לעשות. פורץ מנעולים מומחה בפריצת מנעולים במקרה חירום ברכבים ובדלתות רגילות, פריצה של כספות והתקנה של קודנים. בשונה מפורץ מנעולים, מנעולן יכול לעבוד גם בחנות לשכפול מפתחות.

 

אז איך בוחרים?

מומלץ לבחור במנעולן או בפורץ מנעולים על פי הסיטואציה שבה אתם נמצאים. אם אתם זקוקים לשירות של פריצה אין זה משנה במי תבחרו אך אם עליכם לבצע התקנה של מנעול או החלפה של צילינדר מומלץ לבחור במנעולן.

 

תגיות: